круглий сіл

 • Круглий стіл «Підсумки президентських виборів 2019 року в Україні»

  Захід відбувся 13 травня 2019 р. в рамках Днів науки НаУОА.

  Модератор – Ю. Мацієвський. Учасники: Д. Шевчук, В. Лебедюк, Н.Малиновська, М. Мозоль, С. Кардаш.

  Дискусія відбувалася навколо трьох питань: Як пояснити феномен В. Зеленського? Чим пояснити значну розпорошеність голосів у першому турі і великий розрив між двома кандидатами у другому? Якщо результат В. Зеленського у другому турі – це протестне голосування, то чи може протестне голосування свідчити про стирання традиційних поділів (схід/захід) в Україні? Читати більше

   
 • Круглий стіл “Шляхи вдосконалення діяльності Рівненського центру надання адміністративних послуг”

  Дата: 5 листопада 2014 року

  Організатори: Рівненська ОДА, ШПА “Поліс”, Центр політичних досліджень

  5 листопада 2014 р. у приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації з ініціативи Школи політичної аналітики “Поліс” та Центру політичних досліджень Національного університету “Острозька академія” відбувся круглий стіл на тему: “Шляхи вдосконалення діяльності Рівненського центру надання адміністративних послуг”.

  У заході взяли участь представники департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації, Реєстраційної служби Головного управління юстиції у Рівненській області, Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області, Головного управління Держземагентства у Рівненській області, Центру надання адміністративних послуг Рівненської райдержадміністрації, Громадської ради при Рівненській облдержадміністрації, Сектору представництва Держпідприємництва України у Рівненській області, Рівненської торгово-промислової палати, Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради, громадських організацій.

   
 • Круглий стіл “Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування Рівненщини напередодні підписання Угоди про Асоціацію”

  Дата: 6 листопада 2013 року

  Захід відбувся в рамках проекту «Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування регіонів напередодні підписання Угоди про Асоціацію», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ), другою робочою групою Української національної платформи Східного Партнерства та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

   
 • Круглий стіл “Держава і політичний режим за два роки до президентських виборів”

  Дата: 19 червня 2013 року

  Метою цього заходу є  пошук відповіді на два вузьких питання. Перше – в чиїх руках перебуває держава?  У теорії є два пояснення: неефективні, не домодернізовані держави, такі як Україна, стають жертвами бізнесу. Про них кажуть «захоплені » держави (captured state). Неопатримоніальний підхід пропонує інше пояснення –державна бюрократія є «автономним елементом», тобто вона незалежна від зовнішніх впливів і сама може захопити бізнес . Тоді кажуть, що держава «захоплює» бізнес.

  Ключем до розуміння того, що відбувається в Україні є аналіз взаємодії між «Сім’єю» і олігархами. Посилення «сім’ї» створює загрози для олігархів. Звідси виникає наступне питання: чи олігархи по черзі змушені будуть поступитися «Сім’ї » чи об’єднаються  проти неї? Від цього, а також від реакції суспільства, опозиції і зовнішніх гравців буде залежати який сценарій збереження влади обере В.Янукович.

   
 • Круглий стіл присвячений “Дням науки” у Національному університеті “Острозька академія”

  Дата: 20 березня 2013 року

  Доповідачі:

  Мацієвський Ю. В., кандидат політичних наук, доцент кафедри політології НаУОА.
  Політичні партії і політичний режим в Україні після парламентських виборів 2012 р.

  Завадська О. Р., кандидат історичних наук, старший викладач кафедри політології НаУОА.
  Групи мас-медіа в Україні – виразник інтересів українського суспільства?

  Рибачок С. Л., викладач кафедри політології НаУОА.
  Становлення та розвиток виборчої системи Республіки Польща.

  Лебедюк В. М., кандидат наук з державного управління, старший викладач кафедри політології НаУОА.
  Статистичні методи в політичній науці: межі застосування.