панельна дискусія

Панельна дискусія «HOW CAN UKRAINE ENSURE ITS OWN SECURITY?»

Дискусія відбулася 17 травня 2022 року і стала одним із заходів в реалізації проекту «Academic Response to Hybrid Threats (610133-EPP-1-2019-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP)» в Національному університеті «Острозька академія». Захід модерував керівник Центру політичних досліджень НаУОА, професор Юрій Мацієвський, а експертну оцінку безпекової ситуації в Україні та світі з огляду на війну, яку розв’язала російська федерація, дали д-р Брайян Ерлі з Університету штату Нью-Йорк в Олбані (США) та д-р Володимир Дубовик з Одеського національного університету імені І. І. Мечнікова. Модератор наголосив на тому, що питання безпеки стало одним із центральних на початку російської війни проти України, і це питання залишиться ще більш актуальним після її закінчення. На початку війни росія вимагала від України назавжди відмовитися від членства в НАТО, стати нейтральною державою та визнати територіальні втрати на свою користь. На березневій зустрічі в Туреччині Україна була готова обговорити значні поступки – відмовитися від членства в НАТО і повернутися до нейтралітету в обмін на гарантії безпеки, але росія не була зацікавлена ​​в їх обговоренні. Відтоді ситуація на фронті суттєво змінилася, і вже на зустрічі в Рамштайні колективний Захід зайняв більш рішучу позицію на підтримку України. Війна ще далека від закінчення, але учасники дискусії намагалися окреслити контури нової системи міжнародної безпеки та місце в ній України. Відтак, основними питаннями, які розглядалися під час панельної дискусії стали такі: Чи у разі перемоги Україна повинна погодитися на позаблоковий/нейтральний статус? Чи повинна Україна наполягати на гарантіях безпеки з боку інших країн? Незалежно від того, чим закінчиться війна, що має зробити Україна, щоб забезпечити власну безпеку? Обоє учасників виходили з того, що Україні доведеться співіснувати з росією і якась форма компромісу, напевно, буде необхідна.  Брайян Ерлі звернув увагу на користь укладання Україною угод про оборонну співпрацю з різними країнами, а Володимир Дубовик висловив думку про потребу ймовірного перетворення України на мілітаризовану державу на кшталт Ізраїлю. Читати більше

Панельна дискусія “Між США, ЄС та РФ: як Україні посилити суб’єктність на міжнародній арені?”

Дата: 5 квітня 2017 року
Організатори: Центр політичних досліджень НаУОА.

Більше інформації за посиланням: http://www.oa.edu.ua/ua/info/news/2017/11-04-02

Відео дивіться тут.

Учасники:
Сергій Федуняк, доктор політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича.
Юрій Мацієвський, доктор політичних наук, доцент, керівник Центру політичних досліджень НаУОА.
Тарас Жовтенко, кандидат політичних наук, старший викладач кафедри політології НаУОА, експерт з проблем національної безпеки.

Модератор: Олег Санжаревський, кандидат історичних наук, доцент кафедри політології НаУОА.

Панельна дискусія “Чому нації занепадають?”

Дата: 29 березня 2017 року
Організатори: Центр політичних досліджень НаУОА, лабораторія журналістської майстерності.

Дискусія навколо книги Д. Аджемоглу і Дж. Робінсона “Чому нації занепадають? Походження влади, багатства і бідності”. Відео дивіться тут.

Більше інформації за посиланням: http://www.oa.edu.ua/ua/info/news/20171/31-03-03

Учасники:
Олександр Дем’янчук, доктор політичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, перекладач книги українською мовою.
Юрій Мацієвський, доктор політичних наук, доцент, керівник Центру політичних досліджень НаУОА.

Микола Зайцев, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри культурології та філософії НаУОА.
Іван Топішко, кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії, менеджменту і маркетингу НаУОА. Читати більше

Панельна дискусія «Підсумки президентських виборів у США»

Дата: 16 листопада 2016 року
Організатори: кафедра політології НаУОА, Центр політичних досліджень НаУОА

Учасники:
Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова, стипендіат програми Фулбрайта в універитеті Техасу, м. Остін, США.
Анатолій Худолій, доктор політичних наук, професор кафедри англійської філології НаУОА.
Юрій Мацієвський, доцент кафедри політології, керівник Центру політичних досліджень НаУОА.
Тарас Жовтенко, кандидат політичних наук, старший викладач кафедри політології НаУОА.
Модератор:
Віталій Лебедюк, доцент кафедри політології, декан факультету політико-інформаційного менеджменту НаУОА.